Informacje o usługach


cięcie i rąbanie drewna
Firma RAFO informuje, że nie prowadzi sprzedaży drewna bezpośrednio na placu! Sprzedaż realizowana jest tylko z dostawą naszym transportem do klienta.

Metr przestrzenny (popularny kubik) - miara objętości stosowana przy szacowaniu przestrzeni potrzebnej do transportu towarów. W leśnictwie stosunkowo ściśle związana z kubikiem: w jednym metrze przestrzennym drewna (w postaci kloców przeznaczonych na opał lub do papierni) znajduje się zazwyczaj około 0,65 kubika drewna, to znaczy 0,65 metra sześciennego tego surowca.

Metr przestrzenny w odniesieniu do innych towarów ściśle zależy od ich właściwości, opakowania, sposobu składowania i transportowania itp. W szczególności na przykład metr przestrzenny mebli (w meblarstwie miara ta dosyć często jest również stosowana) ma całkiem inną masę i charakter wówczas, kiedy meble są przechowywane lub transportowane w częściach, a inną - gdy są już poskładane w całość.

źródło: wikipedia

Podchodzimy indywidualnie do świadczonych usług, nietypowe zamówienia realizujemy po wcześniejszym ustaleniu z klientem.

Drewno cięte

Metrówkę docinamy na wymiary:
25cm (4 odcinki), 33cm(3 odcinki).

Drewno rąbane

Rąbiemy drewno uprzednio pocięte.

Transport

Dysponujemy samochodem ciężarowym z naczepą dla większych odbiorców oraz mniejsze samochody samowyładowcze do transportu drewna opałowego i kominkowego.

Prosimy o informacje jeśli dojazd do miejsca rozładunku jet utrudniony.